Odlewnia aluminium - THONI ALUTEC

Strona główna O firmie Produkcja Odlewy Jakosc Eko ochrona Dla dostawcow Praca KontaktKonstruowanie odlewów   I   Modelarnia   I   Odlewnia   I   Oczyszczalnia   
Obróbka cieplna
   I   Obróbka maszynowa    I   Logistyka   I   Bezpieczeństwo pracy

ODLEWNIA

Sercem naszego zakładu jest odlewnia aluminium. To dzięki niej powstał nas zakład i rozwija się do dnia dzisiejszego. Powstanie i rozwój odlewni aluminium jest możliwe dzięki wieloletniemu doświadczeniu właścicieli zakładu, którzy wzbogacają swoją wiedzę i przekazują ją z pokolenia na pokolenie. Połączenie wieloletniej tradycji, wdrażanie najnowszych technologii, zastosowanie najnowocześniejszych maszyn i urządzeń w odlewni aluminium czyni nas jednym z najnowocześniejszych oraz głównych dostawców odlewów ze stopów aluminium na świecie.

Formiernia

Aby zaspokoić potrzeby naszych Klientów, jesteśmy w stanie wykonać odlewy z aluminium o ciężarze przekraczającym 10 ton i gabarytach ponad 10 metrów długości. Metodę odlewania do form piaskowych stosujemy do produkcji jednostkowej oraz małoseryjnej. Natomiast do produkcji średnio- i wielkoseryjnej dla detali o ciężarze do 90 kg stosujemy odlewanie kokilowe.
W naszej odlewni bardzo dużą wagę przywiązujemy do szkolenia pracowników. Szkolimy zarówno pracowników bezpośrednio produkcyjnych,  jak i kadrę techniczną. Różnorodność produkowanych detali mało- i wielkogabarytpwych, kształty proste i skomplikowane zmuszają nas do ciągłego doskonalenia produkcji modeli i form.  Każdy innowacyjny pomysł i każda konstruktywna propozycja są rozważane i analizowane, wdrażane, a ich efektywność oceniana na bieżąco. Dzięki tej metodzie osiągamy bardzo dobre wyniki i skutecznie konkurujemy na rynku.
Codziennie na kilku stanowiskach nieustannie produkowane są formy piaskowe, będące podstawą do produkcji odlewów z aluminium. Nasze formy wykonywane są według technologii z żywic. Po odlaniu odlewu i oddzieleniu masy formierskiej od odlewu 100% masy podlega recyklingowi i ponownemu wykorzystaniu.

Topialnia

Proces produkcji rozpoczyna się od topienia. Od jakości użytego surowca oraz dokładności wykonania wytopu zależy jakość naszych odlewów. Dlatego materiał kupujemy u zatwierdzonych dostawców, a pracownicy laboratorium metalurgicznego odpowiedzialni za jakość wytopu są dokształcani na specjalistycznych kursach prowadzonych przez Instytut Materiałów Lekkich. W naszej topialni aluminium prowadzony jest całkowity proces wytwarzania stopu aluminium, tzn. topienie, analiza składu chemicznego, rafinacja wytopu.
Każdy produkt jest identyfikowany i analizowany przy pomocy najnowocześniejszych urządzeń do badań. Wszystkie wytopy są wykonywane według wymagań norm międzynarodowych oraz zgodnie z indywidualnymi życzeniami Klientów.

 
   
English  I  Deutsch  I  Pусский  I  Français  I  Polski Home   I   O firmie   I   Produkcja   I   Odlewy   I   Jakość   I   Eko-ochrona   I   Kontakt Copyright Thoni Alutec 2009